(închis)Angajăm: Responsabil financiar

Bine ai venit în lumea Digital Innovation Zone, hub-ul nostru european de inovație și transformare digitală.

Echipa noastră caută un Responsabil Financiar dedicat, care să sprijine procesul de gestionare și planificare a resurselor financiare a Digital Innovation Zone. Căutăm un profesionist entuziast și motivat, pregătit să abordeze această misiune plină de provocări și satisfacții.

Dacă te regăsești în descriere, ai o energie vibrantă și crezi în misiunea noastră, vrem să te cunoaștem, pentru a face împreună lucrurile să se întâmple.

Responsabilitățile tale vor include:

  • Contabilitate primară;
  • Evidența și raportarea lunară a finanțărilor nerambursabile, din fonduri naționale și europene;
  • Realizarea dosarelor de achizitie;
  • Organizarea arhivei pentru documentele financiare și contabile;
  • Raportarea financiara către presedintele Hub-ului;
  • Managementul financiar al granturilor;
  • Elaborarea unui buget anual;
  • Relationarea cu angajații Hub-ului;
  • Gestionează resursele financiare necesare atingerii obiectivelor și propune strategii pentru optimizarea financiară;
  • Reprezinte societatea alături de Președintele Asociației în raporturile cu autoritățile centrale și locale și în special cu Administrația Financiară și partenerii externi;
  • Urmărește permanent legislația din domeniul financiar-contabil extern și asigură respectarea acesteia;

Ce ne dorim de la tine:

  • Studii superioare absolvite cu diplomă de licență sau echivalent, preferabil în domeniile Contabilitate sau Management de proiecte;
  • Experiență profesională relevantă de minim 6 luni in gestionarea financiara a proiectelor cu fonduri nerambursabile;
  • Abilități personale ridicate de organizare și sistematizare a activităților, experiența de lucru pe obiective;
  • Foarte bune cunoștințe de operare pe calculator;
  • Bune cunoștințe de limbă engleză;
  • Gândire antreprenorială și capacitatea de a acționa eficient pe baza unei strategii și a unui plan de acțiune;
  • Constituie avantaj cunoașterea tehnologiilor disruptive & a mediului tech, precum și deținerea unor calificări de tip Manager de proiect sau Expert achiziții;
  • Să ai o înțelegere solidă a mediului de afaceri și o pasiune pentru tehnologie și digitalizare;
  • Să fii proactiv(ă), cu o atitudine pozitivă și orientată către soluții;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Să contribui la construirea celui mai de impact proiect de digitalizare din regiunea de Nord-Est.

Beneficiile de a te alătura echipei noastre:

  • Vei lucra într-un mediu inspirațional și inovator, alături de experți în domeniu;
  • Vei avea acces la programe de formare și dezvoltare profesională;
  • Beneficiezi de flexibilitate și o cultură organizațională deschisă și inclusivă;
  • Participi la evenimente exclusive și ai oportunități excelente de networking;

Cum aplici:

  • Etapa 1 – transmitere candidatură

Dacă ești gata să faci parte din echipa noastră și să contribui la viitorul digital al IMM-urilor din regiunea Nord Est, trimite-ne CV-ul tău și o scrisoare de intenție la cristina.baghiu@digital-innovation.zone. Spune-ne de ce dorești rolul de Responsabil financiar și cum te califică experiența ta pentru a fi Responsabil financiar în echipa noastră.

Data limită pentru aplicare: 20.01.2024.

  • Etapa 2 – Selectarea candidaturilor și depunerea dosarelor de înscriere finale.

Digital Innovation Zone analizează până la data de 20.01.2024 fiecare candidatură în parte și face selecția aplicanților în funcție de condițiile solicitate pentru postul de Responsabil financiar. Vom contacta (telefonic sau/și pe e-mail), până cel târziu în data de 20.01.2024, fiecare candidat acceptat, iar acesta va întocmi dosarul final de înscriere la concurs. Acest dosar va cuprinde:

  • copie după diploma de licență sau adeverința de student, respectiv copii după alte diplome obținute la alte cursuri/formări profesionale;
  • copie după actul de identitate;
  • cazier judiciar/sau declarație pe propria răspundere privind lipsa antecedentelor penale.

Acest dosar va fi transmis pe e-mail la adresa: cristina.baghiu@digital-innovation.zone.

Candidații respinși în această etapă vor primi de asemenea un e-mail de informare cu privire la situația aplicației lor.

  • Etapa 3 – Interviu Online

Acest interviu va fi programat doar cu candidații declarați acceptați în etapa 3.